Be On The Top

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Be On The Top

Регистрация

или

Джонсон звернувся до нації після хвилі відставок у своєму уряді, коли кількість посадовців, що пішли, перевищила 50 осіб станом на ранок четверга.

«Воля парламентської Консервативної партії однозначно полягає в тому, що має бути новий лідер партії і, отже, новий прем’єр-міністр. Процес вибору нового лідера має розпочатися зараз, і терміни буде оголошено наступного тижня», – повідомив прем’єр.

Джонсон звернувся до нації після хвилі відставок у своєму уряді, коли кількість посадовців, що пішли, перевищила 50 осіб станом на ранок четверга.

Джонсон запевнив, що Британія відіграла провідну роль і продовжить підтримку України у війні з росією.

Прем’єр заявив, що виконуватиме обов’язки голови партії та уряду, доки не буде обрано нового.

Борис Джонсон – британський політик та колишній журналіст; прем’єр-міністр Великої Британії із 2019 року. Почесний громадянин Одеси.

Колишній міністр закордонних справ Британії (із 2016 до 2018), один з лідерів кампанії за вихід Великої Британії з ЄС, колишній міністр тіньового кабінету міністрів опозиції, колишній мер Лондона (2008-2016). На парламентських виборах 2015 року Джонсон був обраний членом парламенту, при цьому продовжував виконувати обов’язки мера Лондона до травня 2016 року.

З 24 липня 2019 року обіймав посаду прем’єр-міністра Великої Британії та голови Консервативної партії. 2019 року під його лідерством Консервативна партія набрала 43,6% голосів на парламентських виборах — найкращий результат для будь-якої партії за останні чотири десятиліття. За його прем’єрства Велика Британія формально вийшла з Європейського Союзу. Одним із ключових викликів його прем’єрства стала боротьба Британії з пандемією COVID-19.

Після повномаштабного вторгнення росії в Україну зайняв активну проукраїнську позицію, підтримує санкції проти рф.

Запровадження віз для росіян підтвердили в Державній прикордонній службі України.

Відсьогодні росіянам заборонено в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом, перебувати і пересуватися територією України без віз. Обмеження на перетин кордону стосуються також й жителів прикордонних областей росії. Тобто їм дозволено перетинати український кордон виключно через міжнародні та міждержавні пункти пропуску. росіяни будуть проходити додаткові перевірки для отримання віз.

Водночас отримання візи не є гарантією того, що кожен охочий потрапити на територію України, зможе це зробити — остаточне рішення щодо дозволу на перетин кордону ухвалюють посадові особи Державної прикордонної служби України.

Візи не отримають росіяни у санкційних списках та особи які загрожують національній безпеці України.

Які документи потрібні для отримання візи:

Водночас без запрошення громадяни росії не зможуть потрапити на територію України.

НАТО збільшить кількість сил швидкого реагування з 40 тисяч до 300 тисяч осіб.

Крім того, альянс обіцяє збільшити підтримку Грузії та проводити там більше навчань.

У новій концепції НАТО Росія вважатиметься загрозою колективній безпеці.

Нові обмеження анонсували в адміністрації президента США Джо Байдена.

США планують закрити доступ до американських технологій компаніям, які підтримують РФ.


Країни G7 мають намір розширити санкції проти Російської Федерації через її вторгнення в Україну.

Серед іншого “Велика сімка” має намір:

Повідомляється, що експорт з США в Росію за кілька місяців скоротився на 97%.

“Імпорт до Росії товарів з усього світу може впасти на 40%. Заводи по всій Росії борються за підтримку виробництва. ВВП Росії, ймовірно, скоротиться на двозначне число, інфляція підніметься до більш ніж 20%, у Росії проблеми з виплатами за облігаціями, і Росія вперше за більш ніж століття оголосила дефолт за своїм суверенним боргом”, – йдеться в повідомленні Білого дому.

Це нарешті сталося — Україна отримала статус країни-кандидата на членство в ЄС. 23 червня лідери 27 країн ЄС на саміті Європейської ради одноголосно підтримали історичне рішення щодо надання статусу кандидата в члени ЄС для України.

Голова Європейської ради Шарль Мішель підтвердив надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Одночасно статус кандидата в члени ЄС отримала Молдова.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення та назвав його унікальним та історичним моментом у відносинах України та ЄС.

Що дає сьогоднішнє рішення

ЄС формально (юридично) підкріпив своє бажання на зближення з Україною та спільне майбутнє. Це відкриває Україні ширший доступ до різноманітних програм та фондів ЄС, а також до залучення нових інвестицій — тепер бізнес розглядатиме Україну як потенційного члена Євросоюзу та перспективний майданчик для стартапів.

Як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, подальший вступ нашої країни в ЄС дасть переваги для всіх сторін. Україна може гарантувати європейську продовольчу безпеку, сприяти пришвидшенню «зеленого» переходу та зменшенню енергетичної залежності від росії, зробити вагомий внесок в економічний розвиток та цифровізацію Європи.

17 червня Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на членство у Європейському Союзі. Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, окремо зазначивши, що Україна вже впровадила приблизно 70% європейських правил, норм і стандартів.

Водночас у Єврокомісії зауважили, що Україні належить зробити важливу роботу у сферах верховенства права, контролю над олігархами, боротьби з корупцією та дотриманні основоположних прав. Паралельно з заявкою на отримання статусу кандидата від України Єврокомісія розглядала від Молдови та Грузії. Молдові теж рекомендували надати статус кандидата, а от Грузія рекомендацію не отримала.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що отримання статусу значно прискорить процес входження України у внутрішній ринок ЄС, формування спільних енергетичних та цифрового ринків, подальшої лібералізації торгівлі, зближення в митній і транспортній сферах.

Остаточне рішення щодо надання чи не надання Україні статус кандидата прийматиме Європейська рада — це зустріч лідерів держав Євросоюзу. Щоб Україна отримала статус, потрібно одноголосне погодження 27 лідерів ЄС. Саміт, на якому розглядатимуть це питання, відбудеться 23-24 червня.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін підписав директиву, яка дозволяє «невійськове» використання армії Китаю. Указ набирає чинності 15 червня. Документ буде “правовою основою для військових операцій” у мирний час.

Підписання директиви може означати, що Пекін готується до вторгнення на демократичний острів Тайвань під виглядом «спеціальної операції».

Повний текст розпорядження поки що недоступний. Згідно з повідомленням китайського державного агентства Xinhua, директива систематично регулює основні засади, організацію та командування, види операцій, оперативне забезпечення та політичну роботу, а також їх виконання військами.

«Ці плани – щоб захистити життя та власність людей, захистити національний суверенітет, безпеку та інтереси розвитку, а також захистити мир у всьому світі та регіональну стабільність», – повідомляє держагентство.
Документ містить 59 статей у шести розділах, які служать «правовою основою для військових операцій» у невоєнний час.

Повідомлення з’явилося після того, як президент України Володимир Зеленський закликав до дипломатичного вирішення загрози воєнних дій у Тайванській протоці.
Крім того, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявляв, що Україна сьогодні може бути Східною Азією завтра.

Інформація про це з’явилася на сайті Євросоюзу.

В ЄС наголошують, що нинішній пакет економічних санкцій ще більше обмежує здатність Кремля фінансувати війну в Україні.

“Ми забороняємо імпорт російської нафти в ЄС і тим самим скорочуємо величезне джерело доходу для росії. Ми відключаємо більше ключових російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT. Ми також накладаємо санкції на винних у звірствах, які сталися в Бучі та Маріуполі, і тих, хто дезінформує та активно сприяє пропаганді війни президента Путіна”, — зазначив Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки ЄС Жозеп Боррель.

Нафта

ЄС вирішив заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з росії до ЄС. Поступовий вихід з російської нафти триватиме від 6 місяців для сирої нафти до 8 місяців для інших нафтопродуктів.

Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських поставок і не мають життєздатних альтернатив, зазначається на сайті.

Крім того, Болгарія та Хорватія також виграють від тимчасових послаблень щодо імпорту російської морської сирої нафти та вакуумного газойлю відповідно, йдеться у повідомленні.

Відключення від SWIFT російських та білоруських банків

ЄС поширює заборону на надання спеціалізованих послуг фінансових повідомлень (SWIFT) на три додаткові російські кредитні установи – найбільший російський банк Сбербанк, Кредитний банк Москви та російський сільськогосподарський банк, а також на Білоруський банк розвитку та реконструкції.

Не зумівши узгодити всі деталі нафтового ембарго, лідери ЄС залишать остаточне узгодження пакета на потім, повідомляє видання.

Постачання трубопровідної нафти з росії не потраплять під європейське ембарго. Під обмеження потраплять лише морські перевезення.

Євросоюз готує шостий пакет санкцій проти Росії. Виявилося, що поставки трубопровідної нафти країни-агресора можуть не потрапити під ембарго.

Лідери ЄС повинні домовитися на саміті про те, що підготовлюваний пакет санкцій повинен включати ембарго на імпорт російської нафти, але виключати поставки сирої нафти по трубопроводу.

“Європейська Рада згоден з тим, що шостий пакет санкцій проти Росії буде поширюватися на

сиру нафту, а також нафтопродукти, що поставляються з рф в держави-члени ЄС, за тимчасовим винятком сирої нафти, що поставляється по трубопроводу”, — цитує проект заяви Reuters.

Лідери ЄС не змогли узгодити всі деталі ембарго. Тому вони залишать остаточне узгодження пакета санкцій проти РФ на потім, повідомляє видання.

Як повідомив керівник офісу президента Андрій Єрмак у Telegram, Євросоюз може узгодити шостий пакет санкцій проти росії вже сьогодні:

“ЄС може узгодити шостий пакет санкцій вже сьогодні. Як повідомив глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель, були складні переговори, але рішення необхідно приймати, включаючи ембарго на російську нафту”.

Єрмак також зазначив, що для ЄС важливо продемонструвати сильну позицію, оскільки головна мета росії – розколоти єдність і використовувати це як слабкість Євросоюзу. Він підкреслив, що цього не можна допустити.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон пропонує створити альтернативу Європейському Союзу. До нового об’єднання можуть приєднатися всі країни, які розчаровані політикою Брюсселя, а також дивною позицією деяких європейських країн, зокрема Німеччини щодо військової агресії Росії проти України.

Джонсон уже запропонував офіційному Києву взяти участь у цій новій моделі Європейського співтовариства, куди увійдуть також країни Східної Європи.

Свою ідею Джонсон представив Зеленському у Києві 9 квітня.

До цього альянсу Британія хоче залучити Україну, Польщу, Естонію, Латвію і Литву, а також, можливо, Туреччину на пізнішому етапі. 

Українська влада, зі свого боку, не зайняла ще конкретної позиції щодо ініціативи Лондона, але й не відкинула.

Наразі Зеленський чекає європейського саміту 23 червня, коли вирішуватиметься доля кандидатства України у ЄС. Журналісти пишуть, що у разі негативної відповіді президент України може серйозно поставитися до альтернативи Джонсона.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що путін не усвідомлює, що відбувається на війні Росії проти України, а тому йому треба вийти з інформаційної нереальності.

Про це глава держави сказав під час онлайн-виступу на українському сніданку у Давосі.

“На сьогодні мені здається, що чинний президент російської федерації не усвідомлює, що відбувається до кінця. Мені здається, що він живе у своєму інформаційному світі, не розуміючи, що Україна нікуди не збирається і не піде на поступки. Ми боремося на своїй землі, і ще раз підкреслюю, що ця війна України не проти когось, а війна України за себе, за свою землю і за свою свободу, і точно за своє майбутнє. Нам немає куди йти зі своєї землі, ми не збираємося це робити”, – наголосив Зеленський.

Президент України заявив, що путін повинен почати жити в реальності, а “його оточення повинне йому допомогти вийти з його інформаційної нереальності, яку вони самі і побудували”.

Він додав, що переговори з чинною російською владою на чолі з Путіним також залежатимуть від українського суспільства, бо після побачених злочинів російських військових в українських містах і через продовження здійснення цих злочинів на окупованій території, бажання вести переговори з Путіним може втрачатися щодня.

© 2019. Все права на материалы сайта охраняются в соответствии с законодательством Украины. Распространение материалов c cайта beonthetop.net в cети Интернет может быть осуществлено только при наличии активной гиперссылки на конкретный материал сайта beonthetop.net в первом абзаце текста.

Просмотр веб-страниц, PDF-файлов и перенос их содержимого на бумажные носители разрешены только для личного пользования. Использование данного сайта и содержащейся на нем информации разрешено исключительно в личных, некоммерческих целях.