Політик отримав постріл в спину під час передвиборчої промови.
Виконавцем замаху виявився 41-річний колишній військовий моряк Тецуя Ямагамі, житель міста Нара, де виступав політик.
У колишнього прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе серцево-легенева недостатність. Цей термін часто використовується в Японії до офіційного підтвердження смерті. Про це повідомляє BBC.
Колишнього прем’єр-міністра Японії без ознак життя доставили в лікарню вертольотом.
«У колишнього прем’єр-міністра Абе стріляли приблизно в 11: 30 за місцевим часом в Нарі. Один чоловік, що імовірно стріляв, був узятий під варту. Стан колишнього прем’єр-міністра Абе в цей час невідомий», – повідомив журналістам головний секретар кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно.
BBC повiдомляють, що в Абе зупинилось серце та відмовили легені.
Кілька днів тому у мережі з’явилися чутки, що незабаром в Україні з’явиться нормативний акт, який регулюватиме видачу дозволу на виїзд за межі місця проживання військовозобов’язаним та резервістам, і заборона на виїзд без дозволу. Генштаб ЗСУ випустив офіційне роз’яснення з цього приводу, проте зрозуміліше від цього не стало. Наразі невідомо, як саме це працюватиме.
Довідка з військомату для виїзду з міста?
1 липня на УНІАН з’явився матеріал під заголовком «Ні кроку без військкомату» адвоката Дмитра Вороніна, де йшлося про підготовку законодавчої ініціативи для визначення порядку видачі дозволу на виїзд за межі місця проживання особам призовного віку, військовозобов’язаним та резервістам в умовах воєнного часу. Спочатку ці потенційні обмеження сприймалися як фейк чи підступ російської ІПСО, але 5 липня нардеп «Слуги народу» та замкомітету ВРУ з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко опублікував фотокопію листа з роз’ясненнями щодо порядку видачі дозволу на виїзд, підписаного головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.
Що кажуть у Генштабі ЗСУ
Після того як інформація отримала широкий резонанс у Генштабі ЗСУ відреагували та опублікували роз’яснення з приводу заборони на виїзд для військовозобов’язаних з місця проживання без дозволу. У відомстві повідомили, що порядок розроблений з метою впорядкування обліку переміщених осіб та послалися на норму Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», який діє з 1992 року.
Також у Генштабі ЗСУ повідомили, що дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії суб’єкта, і наразі розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у зв’язку зі службовою чи особистою необхідністю.
Повний текст роз’яснення Генштабу ЗСУ:
«Шановні співгромадяни!
Норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП , на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.
Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни.
Разом служимо і працюємо на Перемогу!»
Генштаб ЗСУ
Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом законопроєкт №7325 про внесення змін до закону про загальну середню освіту, які скасовують на час воєнного стану обмеження на кількість учнів у класах і тривалість навчального року.
Новий закон призупиняє:
норму закону про загальну середню освіту, яка встановлює тривалість освітнього процесу в межах навчального року не менше 175 навчальних днів.
положення про наповнюваність класу – не менше 5 і не більше 24 учнів у початковій школі, не менше 5 і не більше 30 – у базовій чи профільній школі.
дію положення, що вимагало проводити громадські обговорення для реорганізації, зміни типу чи ліквідації шкіл у сільській місцевості.
Окрім цього, також дозволили продовжувати контракти з директорами шкіл без проведення конкурсу до припинення воєнного стану плюс шість місяців.
У Києві викрили масштабну схему з фейковим оформленням соцвиплат з ЄС — її організатори привласнили 100 мільйонів гривень із банківських рахунків громадян України, повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
У матеріалах слідства зазначено, що учасники злочинної групи у період дії воєнного стану створили ряд фейкових (фішингових) вебресурс, які за своїм зовнішнім оформленням імітували офіційні урядові сайти України та Європейського Союзу. Через вказані інтернет-сайти громадянам України, які постраждали внаслідок військових дій на території України, пропонувалося отримати грошову допомогу від країн-членів ЄС.
В момент псевдоавторизації, необхідної для отримання виплат, відвідувачі сайтів заповнювали поле із реквізитами своїх банківських карток для нібито оплати комісії за транзакцію при нарахуванні грошової допомоги. Таким чином, вони самі того не підозрюючи, передавали свої платіжні дані зловмисникам, які надалі списували з їхніх банківських карток грошові кошти та розподіляли між собою.
Під час розслідування злочину правоохоронці встановили близько 5 тисяч потерпілих громадян України, яким завдано збитки на загальну суму близько 100 млн гривень. За місцями проживання дев’ятьох осіб, причетних до шахрайської схеми, проведено обшуки, у ході яких вилучено комп’ютерну техніку, банківські картки, мобільні телефони та грошові кошти.
Зловмисники використовували низку вебсайтів, перелік яких розміщено на офіційному сайті Київської міської прокуратури (посилання на перелік). Наразі всі фішингові сайти, які використовували ділки, заблоковано.
За фактом злочину відкрито правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) та ч. 5 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж) Кримінального кодексу. Санкція першої статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років, а другої — від 10 до 15 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
З фігурантами провадження тривають слідчі дії з метою викриття всіх учасників злочинної схеми, а також вживаються заходи для арешту коштів на банківських рахунках встановлених фігурантів.
Міністерство інфраструктури України підтримало пропозицію АТ «Укрзалізниця» провести індексацію тарифів на перевезення, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
Він зазначив, що з початку повномасштабної агресії Росії «Укрзалізниця» прийняла на себе один із найважчих ударів агресора. Вантажні перевезення, які є ключовим джерелом прибутку компанії, скоротилися на 65,3%, майже 6300 км колій було зруйновано ворогом.
Як зазначив міністр, держава субсидує «Укрзалізницю» для того, щоб вона могла продовжувати виконувати свої гуманітарні та оборонні функції. З початку війни на рахунки компанії було спрямовано 10 млрд грн. Щомісячні витрати підприємства сягають більше 7 млрд грн, це враховуючи те, що з березня компанія зменшила операційні витрати на 30%.
«Але суто державної підтримки вже недостатньо. Окрім втрат значної частини вантажних та пасажирських перевезень, зростають витрати на відновлення залізничної інфраструктури, яка постійно руйнується ворогом, енергоносії та паливно-мастильні матеріали. Це все ставить під загрозу стабільне функціонування «Укрзалізниці»», – підкреслив О. Кубраков.
Також він додав, що навіть за умов підвищення українські тарифи залишаються нижчими, ніж у державах ЄС, а завдяки індексації фінансовий стан «Укрзалізниці» буде стабілізовано.
«Ми усвідомлюємо, що підвищення тарифів матиме вплив на підприємства, які користуються залізницею для перевезення вантажів. Однак я впевнений, що бізнес, який орієнтований перш за все на зовнішні ринки, адаптує свою діяльність, так як це робить уся країна в жорстких та несправедливих умовах російської агресії», – резюмував міністр.
У липні на автозаправках України для автомобілістів зникнуть обмеження на купівлю пального. Це стане можливим завдяки нарощуванню постачань пального на АЗС.
Про це заявив голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус.
За його словами, наразі у центрі та на сході України ще спостерігається певний дефіцит пального, водночас на заході черги на заправках відсутні.
Нардеп зазначив, що в червні з європейського на український ринок зайшло понад 600 тис. т нафтопродуктів. З них 400 тис. – дизелю і 200 тис. – бензину та скрапленого газу. Таким чином ситуація на АЗС стабілізується.
«У липні українські автомобілісти зможуть заправлятися будь-яким обсягом. Однак влада закликає українців відповідально споживати нафтопродукти та без особливої потреби не витрачати їх», – наголосив Герус.
Також він додав, що в України уже є напрацьований план поставок та логістика з різних європейських країн.
78% українців після повномасштабного нападу росії почали більше спілкуватися українською, а ще 11% кажуть, що робили б це, якби була нагода. Отже, майже 90% українців «самоукраїнізуються» у відповідь на російський фашизм.
Про це свідчать дані опитування про зміну думок українців після початку війни, яке провів на початку травня Київський міжнародний інститут соціології, що є в розпорядженні Центру стратегічних комунікацій.
78% розповіли, що жертвували гроші на ЗСУ. І це є свідченням того, що війна для українців без перебільшення є народною. Ще 58% українців жертвували гроші на гуманітарні потреби, 56% допомагали внутрішньопереміщеним українцям одягом та іншими речами.
З початком війни 69% жінок відчули погіршення психологічного здоров’я, чоловіки – 46%. Після початку війни 65% українців постійно або інколи відчувають проблеми зі сном, а 52% з грошима. Майже порівну 65% жінок та 67% чоловіків зафіксували зниження своїх доходів, а 6% українців розповіли про втрату свого житла.
росія потрапила в дефолт по зовнішньому боргу вперше з 1918 року, але заперечує це. У ніч проти 27 червня для росії закінчився крайній термін оплати 100 мільйонів доларів за облігаціями.
«Враховуючи шкоду, яку вже завдано [російській] економіці, дефолт на даний момент має символічний характер і мало значить для росіян. Водночас це ознака швидкої трансформації країни в економічного, фінансового та політичного ізгоя», — зазначило агентство.
Bloomberg вже писало, що офіційної заяви про дефолт від російської сторони не буде і там цього не визнають.
Востаннє росія потрапила у дефолт у 1918 році, коли більшовики під керівництвом Володимира Леніна відмовилися платити за царськими боргами своїм іноземним кредиторам.
США 25 травня закрили останній шлях для росії з обслуговування свого суверенного боргу. Так, Сполучені Штати не будуть продовжувати ключову ліцензію, яка дозволяла рф розраховуватися перед американськими власниками облігацій.
Зазначається, що міністерство фінансів росії достроково погасило дві облігації з терміном погашення у травні, щоб випередити цей крок США. Наступні платежі рф мала зробити 23 червня. Як і інші російські боргові зобов’язання, ці облігації мають 30-денний пільговий період, що могло б призвести до оголошення росією дефолту до кінця липня.
Кабмін у рамках проекту “єРобота” затвердив грантову програму підтримки розвитку IT-сектору та стартапів у сфері високих технологій. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Від 750 тис. грн до 3,5 млн грн буде виділено на підтримку стартапів, розподілом яких займатиметься Український фонд стартапів.
При цьому головними критеріями фінансування будуть створення п’яти робочих місць, а також акцент на розробці нових технологій та рішень.
Також Кабмін запустив програму “Старт в IT”, яка передбачає надання стипендій у розмірі до 30 тис. грн на навчання та здобуття навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера.
“Ця програма не для студентів і не для IT-фахівців. Ця програма для людей, які мають попередній досвід роботи, але зараз, наприклад, цю роботу втратили або перебувають у простої і хочуть опанувати нові навички для нової кар’єри”, – зазначив прем’єр.
Кошти, виділені в рамках цієї програми, можна буде витратити лише на оплату школи або курсів, які визначить Міністерство цифрової трансформації.
Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов запевнив, що опалювальний сезон 2022/23 почнеться вчасно, а тарифи на тепло не зміняться.
Про це він розповів під час засідання Штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду під час воєнного стану.
«Ця зима буде надскладною. Головне — ми маємо захистити кожного українця та обігріти його помешкання. Тарифи на тепло не зміняться! Ми забезпечимо їхню стабільність. Опалювальний сезон почнеться вчасно. Для цього в нас є всі передумови», – зазначив він.
На заході учасники затвердили персональний склад та визначили напрямки координації діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних громад, підприємств ТКЕ та енергопостачальних організацій.
«Наша спільне завдання — забезпечити своєчасну підготовку та стабільну роботу галузі протягом опалювального періоду. Від кожного особисто залежить, як ми переможемо цю зиму», – додав Чернишов.
Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкти, які запровадять мораторій на підвищення цін у сфері теплопостачання. Така норма буде чинна на час дії воєнного стану та шести місяців після його припинення. Водночас суб’єктам господарювання у сфері теплопостачання будуть компенсувати різницю в тарифах коштом держбюджету.
Просмотр веб-страниц, PDF-файлов и перенос их содержимого на бумажные носители разрешены только для личного пользования.
Использование данного сайта и содержащейся на нем информации разрешено исключительно в личных, некоммерческих целях.