Політик отримав постріл в спину під час передвиборчої промови.
Виконавцем замаху виявився 41-річний колишній військовий моряк Тецуя Ямагамі, житель міста Нара, де виступав політик.
У колишнього прем’єр-міністра Японії Сіндзо Абе серцево-легенева недостатність. Цей термін часто використовується в Японії до офіційного підтвердження смерті. Про це повідомляє BBC.
Колишнього прем’єр-міністра Японії без ознак життя доставили в лікарню вертольотом.
«У колишнього прем’єр-міністра Абе стріляли приблизно в 11: 30 за місцевим часом в Нарі. Один чоловік, що імовірно стріляв, був узятий під варту. Стан колишнього прем’єр-міністра Абе в цей час невідомий», – повідомив журналістам головний секретар кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно.
BBC повiдомляють, що в Абе зупинилось серце та відмовили легені.
Кілька днів тому у мережі з’явилися чутки, що незабаром в Україні з’явиться нормативний акт, який регулюватиме видачу дозволу на виїзд за межі місця проживання військовозобов’язаним та резервістам, і заборона на виїзд без дозволу. Генштаб ЗСУ випустив офіційне роз’яснення з цього приводу, проте зрозуміліше від цього не стало. Наразі невідомо, як саме це працюватиме.
Довідка з військомату для виїзду з міста?
1 липня на УНІАН з’явився матеріал під заголовком «Ні кроку без військкомату» адвоката Дмитра Вороніна, де йшлося про підготовку законодавчої ініціативи для визначення порядку видачі дозволу на виїзд за межі місця проживання особам призовного віку, військовозобов’язаним та резервістам в умовах воєнного часу. Спочатку ці потенційні обмеження сприймалися як фейк чи підступ російської ІПСО, але 5 липня нардеп «Слуги народу» та замкомітету ВРУ з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко опублікував фотокопію листа з роз’ясненнями щодо порядку видачі дозволу на виїзд, підписаного головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.
Що кажуть у Генштабі ЗСУ
Після того як інформація отримала широкий резонанс у Генштабі ЗСУ відреагували та опублікували роз’яснення з приводу заборони на виїзд для військовозобов’язаних з місця проживання без дозволу. У відомстві повідомили, що порядок розроблений з метою впорядкування обліку переміщених осіб та послалися на норму Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», який діє з 1992 року.
Також у Генштабі ЗСУ повідомили, що дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії суб’єкта, і наразі розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у зв’язку зі службовою чи особистою необхідністю.
Повний текст роз’яснення Генштабу ЗСУ:
«Шановні співгромадяни!
Норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП , на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.
Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни.
Разом служимо і працюємо на Перемогу!»
Генштаб ЗСУ
Запровадження віз для росіян підтвердили в Державній прикордонній службі України.
Відсьогодні росіянам заборонено в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом, перебувати і пересуватися територією України без віз. Обмеження на перетин кордону стосуються також й жителів прикордонних областей росії. Тобто їм дозволено перетинати український кордон виключно через міжнародні та міждержавні пункти пропуску. росіяни будуть проходити додаткові перевірки для отримання віз.
Водночас отримання візи не є гарантією того, що кожен охочий потрапити на територію України, зможе це зробити — остаточне рішення щодо дозволу на перетин кордону ухвалюють посадові особи Державної прикордонної служби України.
Візи не отримають росіяни у санкційних списках та особи які загрожують національній безпеці України.
Які документи потрібні для отримання візи:
Закордонний паспорт
Запрошення
Копія паспортних даних сторони яка запрошує
Водночас без запрошення громадяни росії не зможуть потрапити на територію України.
«Не витримавши вогню наших артилерійських, ракетних та авіаційних ударів, окупанти залишили острів Зміїний», – прокоментував Залужний.
Він також подякував конструкторам та виробникам української самохідної гаубиці «Богдана», яка відіграла важливу роль у звільненні острова.
Сьогодні вранці в ОК «Південь» повідомили, що внаслідок військової операції України російські військові спішно евакуювали залишки гарнізону та залишили острів Зміїний.
Російська влада заявила, що нібито “як жест доброї волі” “завершила виконання завдань на острові Зміїному” і вивела гарнізон, що знаходився там.
З 1 липня в Україні вводиться платне розмитнення автомобілів, щоб наповнити державний бюджет і протидіяти корупції. Безкоштовним залишиться тільки розмитнення електромобілів. При цьому процедуру спростили, тепер водії можуть самостійно розмитнити авто через “Дію”.
Як розмитнити авто через “Дія”
У додатку “Дія” можна буде заповнити електронну декларацію та здійснити реєстрацію. Послугу збираються запустити до 1 липня. Працювати вона буде приблизно наступним чином.
Власник вводить VIN-код автомобіля
Система підраховує вартість розмитнення
Вводяться додаткові дані про машину
Автомобіль реєструється на порталі “Дія”
Від розмитнення повністю звільнені електрокари, а автомобілі з гібридним двигуном мають ставку у два рази менше.
Розмитнення старих авто з великим пробігом за новим законодавством буде дешевше. Чим старше автомобіль, тим в меншу суму власнику обійдеться розмитнення.
Наприклад, за 1,5 літрову нову машину доведеться заплатити 3960 євро, за 8-річну – 1530 євро, а за 15-річну – всього 1260 євро. А в 2027 році розмитнення 8-річного автомобіля коштуватиме 1081 євро.
В цілому вартість розмитнення розраховується за складною формулою. Крім віку машини, на вартість буде впливати обсяг і тип двигуна, а також податок на розкіш (тільки для нових авто вартістю від 375 мінімальних зарплат).
Ввезення авто класу Євро – 2 і вище буде як і раніше дозволений. А сертифікація машини стане добровільною, що дозволить заощадити кілька тисяч гривень.
Це нарешті сталося — Україна отримала статус країни-кандидата на членство в ЄС. 23 червня лідери 27 країн ЄС на саміті Європейської ради одноголосно підтримали історичне рішення щодо надання статусу кандидата в члени ЄС для України.
Голова Європейської ради Шарль Мішель підтвердив надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Одночасно статус кандидата в члени ЄС отримала Молдова.
Президент України Володимир Зеленський привітав рішення та назвав його унікальним та історичним моментом у відносинах України та ЄС.
Що дає сьогоднішнє рішення
ЄС формально (юридично) підкріпив своє бажання на зближення з Україною та спільне майбутнє. Це відкриває Україні ширший доступ до різноманітних програм та фондів ЄС, а також до залучення нових інвестицій — тепер бізнес розглядатиме Україну як потенційного члена Євросоюзу та перспективний майданчик для стартапів.
Як зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, подальший вступ нашої країни в ЄС дасть переваги для всіх сторін. Україна може гарантувати європейську продовольчу безпеку, сприяти пришвидшенню «зеленого» переходу та зменшенню енергетичної залежності від росії, зробити вагомий внесок в економічний розвиток та цифровізацію Європи.
Телеведучий та волонтер Сергій Притула разом з блогером Ігорем Лаченковим оголосили про збір коштів на три «Байрактари» для українських військових. Організатори поставили амбітну ціль — зібрати 500 мільйонів гривень за тиждень. Однак вже за добу вдалося зібрати гроші на два апарати.
Збір коштів у межах проєкту «Народний Байрактар» розпочався о 9 ранку 22 червня і за добу організаторам вдалося зібрати 296 мільйонів гривень.
«Доплюсовуємо те, що наш фонд виділив на проєкт і маємо сумарно 366 мільйони гривень! А це означає, що з бажаних трьох ми вже назбирали на два “Байрактари”! Два за добу! Люди, ви робите щось фантастичне і пишете історію!», — пише Притула.
Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та загалом законопроєкт № 2207-1-д “Про управління відходами”.
Відповідне рішення підтримали 282 народних депутати, утрималися — 26, ще 59 нардепів не голосували.
Нині Україна є найбруднішою країною Європи. Щодня в Україні захоронюється на сміттєзвалищах і переповнених полігонах приблизно 33 000 тонн відходів. За рік — понад 12 мільйонів тонн. Україна стикається з міжнародними проблемами із сусідами, оскільки українське сміття найбільше забруднює прикордонні річки та акваторію Чорного моря.
За всі роки незалежності в Україні не було побудовано жодного суттєвого підприємства з перероблення промислових, небезпечних, побутових відходів. Буквально одиниці — з перероблення аграрних. Потенціал галузі не розкрито навіть на 1%.
Мета законопроєкту — удосконалити систему управління відходами, забезпечити законодавче та нормативно-правове регулювання відносин у сфері управління відходами з урахуванням вимог директив Європейського Союзу, поліпшити стан навколишнього природного середовища та досягти цілей сталого розвитку. Що передбачає законопроєкт Документом пропонується ввести ієрархію управління відходами та основні вимоги до розширеної відповідальності виробника, увести систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях.
Проєкт закону передбачає впровадження інформаційної системи управління відходами, яка покликана спростити систему обліку та звітності, подання декларацій та здійснення дозвільних процедур у сфері управління відходами. Уведення підсистеми відкритих реєстрів забезпечить доступ до інформації утворювачам й іншим власникам відходів, громадськості. Пропонується посилити контроль за збором і обробкою небезпечних відходів за допомогою посилення вимог до ліцензування такої діяльності. Законопроєкт також пропонує встановити порядок збору, вивезення та обробки побутових відходів, забезпечити впровадження їх роздільного збору та рециклінгу, передбачити вимоги до якісного надання послуги з управління відходами та нарахування плати за таку послугу.
Нарешті, проєкт пропонує внести зміни до Кодексу України про адміністративні порушення, якими встановити систему відповідальності за правопорушення у сфері управління відходами. Сам законопроєкт, зокрема статтю 13 “Загальні вимоги до управління відходами”, за рішення Комітету з питань екологічної політики та природокористування доповнили новою частиною 9, у якій закладено законодавчу основу для правового регулювання відходів, утворених унаслідок військової агресії Росії проти України.
За словами голови екокомітету Олега Бондаренка, законопроєкт дасть змогу:
наблизити законодавство України до законодавства ЄС;
запровадити європейську ієрархію поводження з відходами;
закрити старі звалища та забезпечити приведення тих, що функціонують, до європейських норм;
забезпечити використання роздільного збору відходів;
створити сприятливі умови для будівництва сміттєпереробних заводів;
запровадити розширену відповідальність виробника.
Про це розповів заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков. За його словами, проблема виїзду за кордон стає все більш актуальною, тому що ніхто не очікував, що війна триватиме так довго і зараз ніхто не знає, коли вона закінчиться.
“Персональний контакт дуже важливий. Є такі речі як конференції, бізнес-форуми, на яких потрібно бути присутнім, демонструвати свій бізнес і залучати нових клієнтів. Це можна було відкладати на місяць-другий, але тепер ситуація така, що відкладати вже нема куди”, – наголосив він.
Заступник міністра розповів, що Мінцифри спільно з Міноборони, Генштабом та Мінекономіки створюють механізм, яким можна буде виїжджати на короткий термін за умови, що людина повернеться, вирішивши робочі справи.
“Йдеться максимум про два-три тижні, але я думаю, що навіть якщо мова піде про 5-7 робочих днів, цього буде достатньо, щоб вирішити питання і повернутися назад”, – заявив Борняков.
Модель передбачає, що компанія представлятиме обмежений список людей – наприклад, не більше 10% – і його розглядатимуть у Міноборони та Мінекономіки, які видаватимуть дозвіл. Його отримують прикордонники та людина, якій він необхідний.
19 червня, Верховна Рада України прийняла закон, відповідно до якого відтепер трансляція російської музики в українських медіа та громадському просторі заборонена.
Рада заборонила російську музику в українських медіа та громадському просторі
✅ЗА проголосувало – 303 народних депутати.
Також Парламент заборонив імпорт та росповсюдження книг та іншої видавничої продукції з РФ, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі
✅ЗА проголосувало – 306 народних депутати – повідомив народний депутат фракції “Голос” Ярослав Желєзняк.
Просмотр веб-страниц, PDF-файлов и перенос их содержимого на бумажные носители разрешены только для личного пользования.
Использование данного сайта и содержащейся на нем информации разрешено исключительно в личных, некоммерческих целях.