Автор Youtube-каналу “iUpdate” опублікував якісне відео з макетами лінійки смартфонів iPhone 14. Вони ілюструють основні зміни, які з’являться в майбутніх новинках Apple.
Зауважимо, що купертинівці вперше за багато років кардинально оновлять дизайн айфонів. Як мінімум в Pro-версіях iPhone 14 замість “чубчика” з’явиться виріз у формі пігулки, в яку будуть заховані датчики Face ID.

Іншою важливою відмінністю старших моделей стане блок камер на задній панелі, що значно збільшився. Якщо вірити інсайдерам, в ньому буде оновлений датчик камери на 48 Мп, що дозволить знімати відео в 8K. А ось базові iPhone 14 практично не зміняться – у них все та ж “чубчик” і ті ж алюмінієві краю.
Презентація нових айфонів запланована на вересень. Відомо, що в лінійці з’явиться нова модель iPhone 14 Max – вона замінить iPhone 13 mini. При цьому від “міні-версії” вона буде відрізнятися тільки розмірами, діагоналлю екрана, а також місткістю акумулятора.
Нагадаємо, раніше на цьому тижні Apple анонсувала iOS 16, яка стане доступна для власників iPhone вже цієї осені. Вона запропонує ряд поліпшених функцій, в тому числі екран блокування з новими віджетами і “живі” оповіщення.
В Європейському Союзі дійшли згоди щодо законодавства, яке зобов’яже всіх виробників виготовляти смартфони із роз’ємом USB-C. Особливо це стосується компанії Apple, яка продовжує використовувати Lightning. Про це повідомляють на сайті Європейського парламенту.
Ще у вересні 2021 року в ЄС представили законопроєкт, який має зобов’язати всіх виробників смартфонів, камер і планшетів встановлювати єдиний роз’єм для зарядного пристрою. Вже тоді проти нововведень виступила Apple, яка не хоче відмовлятися від роз’єму Lightning.
Проте сьогодні, 7 червня, законодавці Союзу таки дійшли згоди щодо законопроєкту. Він має зобов’язати всі компанії, що продають свою продукцію на території ЄС, таки перейти на роз’єм USB-C. Зокрема, й Apple. Зробити це потрібно включно до осені 2024 року.
Нові правила дозволять користувачам купувати лише один зарядний пристрій та кабель для всіх своїх портативних електронних пристроїв малого та середнього розміру. Загалом законопроєкт спрямований на боротьбу з екологічними проблемами та кількістю технологічних відходів. Адже за підрахунками ЄС, так можна скоротити приблизно 11 000 тонн електронних відходів щорічно. Крім того, споживачі зможуть заощадити на купівлі непотрібних зарядних пристроїв 250 млн євро на рік.
Компанія Apple 6 червня, у понеділок, провела щорічну презентацію нових операційних систем – iOS 16, iPadOS 16, macOS Ventura, watchOS9 – та нового чіпу власної розробки М2. Крім того, розробники продемонстрували два нові комп’ютери, які працюють повністю на М2.
iOS 16
Ключовим оновленням для айфонів стало налаштування вигляду заблокованого екрану з використанням віджетів – тепер можна поставити свій шрифт для годинника, додати віджети, наприклад, показ процес гри команд у баскетбол та створити кастомні шпалери. Також компанія провела оновлення для:
- iMessages: відміна відправки повідомлень, редагування, функція unread.
- Диктування: краще і швидше працює, не закриває клавіатуру — можна диктувати і писати.
- Live Text — переклад з фото та “захоплення об’єктів” з фотографій.
- Wallet: можна поділитись, наприклад, цифровим ключем від номеру чи авто, а Apple Pay отримав Apple Pay Later — український аналог “оплати частинами” (компанія зможе ще більше заробляти на комісіях).
- Apple Maps — велике оновлення стилю, тепер ще більше 3D-елементів (для України нічого не змінилось), можна додати до 15 точок на маршруті.
- Багато сімейних функцій, як от можливість поширювати фотографії через iCloud.
- Велике візуальне та функціональне оновлення HomeKit.
iPadOS 16
Apple змогла випустити нативний додаток погоди для айпадів. Водночас основний напрям оновлень для цього гаджету – можливість багатозадачності та взаємодії з іншими. Наприклад, iPad на чіпі M1 здатний підключатись до екрану з підтримкою 6K і одночасно працювати з 8 додатками (по 4 на iPad і на екрані). Водночас екран iPad не дублюється на зовнішній монітор, а став окремим середовищем.
macOS Ventura
Ventura – це назва невеличкого міста в США. Першим оновленням у цій версії є Stage Manager, що зробить організацію роботи на макбуці більш зручною, тому при активації програми, усі запущені додатки будуть відображатися збоку.
Також Apple оновила нативного поштового клієнта – зібрала найкращі функції Gmail, як от відміна надсилання листа, та додала собі. Ще зміни відбулись у наступному:
- Оновлення Spotlight.
- Оновлення Safari: можете поділитись сайтом і прямо там зібрати групу людей для обговорення. Safari традиційно називають найшвидшим браузером.
- Менеджер паролів Passkeys.
- Оновлення можливостей для розробників ігор.
M2
Apple презентувала нову версію чіпу М2 з головним меседжем: ми робимо не просто потужні чіпи, а й дбаємо, щоб вони витрачали менше енергії. Вони взяли більш потужний чіп конкурента, однак той споживав у 4 рази більше енергії, і в результаті додаткове навантаження на систему охолодження та швидше розряджав батарею у випадку
Експерти YouTube-каналу Golden Reviewer порівняли топові моделі iPhone, Samsung та Xiaomi за швидкістю, нагріванням та ненажерливості в онлайн-грі Apex Legends.
У тесті взяли участь чотири апарати преміум-класа: Galaxy S22 Ultra, iPhone 13 Pro Max, Redmi K50 і Redmi K50 Pro. Запускалася гра на максимальних налаштуваннях з FPS 60 к/с.
Після завершення тесту Максимальна температура найвищою виявилася в айфона: 45°C. За ним йде модель Samsung з 44,8°C. Найменше нагрівся при цьому K50: максимальна температура у нього не перевищила 40°C.
Експерти зійшлися на думці, що найефективнішим, як не дивно, є молодший Xiaomi Redmi – K50, який до того ж коштує в рази дешевше інших.
Ефективність на ват у нього дорівнює 16,2, у нього також була найнижча температура після закінчення тестування. За ним йде iPhone 13 Pro Max, Redmi K50 Pro замикає трійку. На останньому місці розмістився Samsung.
Зазначається, що iPhone від Oppo “відокремлюють роки”, попри те, що камери досі вважаються однією з головних фішок “яблучних” флагманів. Інсайдери пишуть, що Apple планує знову повернути провіднц позицію з виходом iPhone 14, в якій компанія відмовиться від 12-МП датчика зображення на користь сенсора роздільною здатністю 48 Мп.
Компанія Meizu поповнила модельний ряд своїх навушників новим пристроєм – Blus Air. Зовні навушники дуже нагадують AirPods 3-го покоління від Apple, але коштують у 7 разів дешевше.
Виробник запевняє, що пристрій може працювати до 25 годин, якщо використовувати для підзарядки кейс. На одному заряді новинка може функціонувати ~6 годин.
Що ще цікавого
Навушники отримали кастомні 12-мм драйвери, два мікрофони для фільтрації навколишніх шумів і систему електронного шумозаглушення. Підключення до пристроїв відбувається за допомогою Bluetooth 5.2, який підтримує наднизьку затримку передачі звуку (50 мс).
Кожен навушник важить 3,9 г і відповідають сертифікату IPX5, тобто мають захист від пилу і бризок.
Продажі Blus Air в Китаї стартували сьогодні за 159 юанів (~700 грн). Ймовірно, скоро їх можна буде знайти й на торгових майданчиках по типу AliExpress.
Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я, передає Укрінформ.
«Міністерство охорони здоров’я спільно з Львівським територіальним медичним об’єднанням підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з американською корпорацією A.D.A.M., яка спеціалізується на інноваціях у галузі 3D медицини», – йдеться у повідомленні.
Як пояснили у МОЗ, підписаний меморандум дозволить сторонам об’єднати зусилля для розвитку інноваційних технологій в системі охорони здоров’я України, зокрема на базі Львівського територіального медичного об’єднання.
Це дозволить лікувати військових та цивільних українців, які постраждали внаслідок військової агресії росії, із залученням інноваційних методів.
Йдеться про розробку, підтримку та втілення проєктів із 3D-друку імплантів кісток та інших частин тіла для подальшого їх використання під час надання допомоги постраждалим внаслідок бойових дій, повідомили в міністерстві.
Окрім того, меморандум передбачає організацію консультацій науковців та обмін досвідом між українськими фахівцями та представниками корпорації.
Samsung Electronics випустила новий технічний документ, в якому викладаються її плани щодо мережевого стандарту наступного покоління – 6G. Він поділився документом під назвою «Спектр 6G: розширення кордонів», тож подивимося.
За словами Сунгьюна Чоя, виконавчого віцепрезидента Samsung та голови Дослідницького центру перспективних комунікацій: «Ми давно розпочали свій шлях, щоб зрозуміти, розробити та стандартизувати технологію зв’язку 6G. Ми сповнені рішучості взяти на себе ініціативу та поділитися своїми відкриттями, щоб поширити наше бачення та привнести новий досвід до всіх куточків життя». Іншими словами, південнокорейський технологічний гігант розпочав роботу з виведення на ринок стандарту наступного покоління.
Для 6G потрібен спектр з над широкополосною смугою пропускання в діапазоні від сотень МГц до десятків ГГц. Простіше кажучи, це дозволить створювати високоякісні мобільні голограми, а також захоплюючу розширену реальність (XR). Компанія також зосереджена на покращенні покриття стандарту зв’язку наступного покоління. Для цього він розглядає всі доступні діапазони для 6G від нижнього діапазону нижче 1 ГГц до середнього діапазону в діапазоні від 1 до 24 ГГц і навіть високих діапазонів в діапазоні від 24 до 300 ГГц.
Що стосується можливих покращень, які пропонує 6G, Samsung стверджує, що швидкість 6G може досягати 1 терабіта в секунду (Тбіт/с), що у 50 разів швидше, ніж 20 Гбіт/с у мережах 5G. Під час тестів ще у червні 2021 року компанії вдалося продемонструвати швидкість передачі даних 6 Гбіт/с на відстані 15 метрів у приміщенні. На відстані 30 метрів у приміщенні швидкість передачі даних через мережу склала 12 Гбіт/с. Навіть на відстані 120 метрів швидкість передачі даних, як і раніше, досягала 2,3 Гбіт/с. Samsung планує поділитися більш детальною інформацією та результатами свого дослідження 6G у майбутньому, так що слідкуйте за оновленнями.
Нещодавно українцям, які вимушено переїхали до Польщі через напад Росії, розширили перелік послуг, якими вони можуть скористатися у застосунку mObywatel, котрий є аналогом української “Дії”.
В застосунку для біженців з України доступний документ з найважливішими персональними даними: ім’я та прізвище, присвоєний номер PESEL, дата і місце народження, громадянство.
Зокрема, українці можуть зреалізувати у mObywatel свій електронний рецепт на ліки. Аби скористатися цією опцією, в аптеці достатньо показати QR-код на екрані смартфона. Номер PESEL та код доступу вказувати не потрібно.
Також українці тепер можуть отримати в додатку mObywatel COVID-сертифікат зразка Європейського Союзу (UCC) на тих самих підставах, що й громадяни Польщі. Щоб отримати UCC, потрібно зробити щеплення за польською системою вакцинації або отримати результат тесту за польською системою охорони здоров’я.
Застосунок доступний для повнолітніх українців, які прибули до Польщі від 24 лютого, мають номер PESEL та активний довірений профіль. На сьогодні цим додатком користується понад 31 тисяча біженців з України в Польщі.
У Держспецзв’язку пояснили, як працює супутниковий Інтернет від Ілона Маска в нашій країні та кому він доступний.
Нацкомісія радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку минулого тижня дозволила використати термінали Starlink усім українцям. У Держспецзв’язку розповіли, хто і як може підключитися до супутникового Інтернету від Ілона Маска.
Цей дозвіл від Нацкомісії діє доти, доки Україна залишатиметься у воєнному стані. У зв’язку з цим Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій при Держспецзв’язку розробив низку рекомендацій для тих, хто хоче стати абонентом супутникової мережі Starlink.
Де придбати обладнання Starlink?
На сайті starlink.com поки що можна оформити попереднє замовлення комплекту обладнання, а ось купити його через сайт компанії-постачальника послуг не вийде, тому що в Україні ще не відкрилося офіційне представництво. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запевнив, що його відкриють найближчим часом. Відомо, що деякі користувачі купували обладнання через eBay.
давати Інтернет зі свого телефону: ви платите оператору за пакет послуг і можете поділитися інтернетом із людьми, які поряд з вами”, — заявляють у Держспецзв’язку.
Скільки коштують послуги Starlink?
Один комплект обладнання на сайті Starlink коштуватиме $499. А щомісячна абонплата становить 99 доларів. Виплачувати її ви можете вскладчину, вирішивши між собою, хто і яку частку вносить. Врахуйте, що доведеться платити ще й за доставку.
Звідки в Україні виникли термінали Starlink?
Як повідомляв раніше Михайло Федоров, компанія Starlink передала кілька тисяч терміналів як допомогу Україні, яка обороняється від російських військ. Федоров особисто звернувся до Ілона Маска з проханням підтримати роботу критично важливої інфраструктури нашої країни, і Маск погодився. Зв’язком забезпечили насамперед українських військових.
“Значну кількість пристроїв привезли самостійно різні компанії, організації, громадські об’єднання та просто громадяни”, — зазначають у Держспецзв’язку.
НКЕК дозволила всім жителям України користуватися терміналами для доступу до супутникового інтернету Starlink. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За ініціативою Держспецзв’язку, на період дії воєнного стану знято обмеження на масове використання технології Starlink.
Термінал можуть купити всі охочі. Регулятор також вніс зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу, щоб регламентувати умови роботи супутникового інтернету від компанії SpaceX. Раніше Держспецзв’язку України заявляло, що надасть громадянам доступу до інтернету Starlink після сертифікації нової технології. Проте за участю Міністра Федорова цей процес прискорили.
Сьогодні понад 10 000 станцій Starlink задіяні у передачі розвідувальної інформації між Україною та її західними союзниками, у забезпеченні контролю за критично важливою інфраструктурою.