Близько 23% торгових точок українських рітейлерів закриті, найбільше непрацюючих об’єктів у розважальному сегменті, свідчать дані опитування Асоціації рітелейрів України.
“На 20 квітня працювало 11744 магазинів із 15263, які були відкриті на момент початку повномасштабної агресії. Тобто на 23% менше – 3521 закрита точка. У порівнянні з березнем ситуація покращується, оскільки тоді відносні втрати рітейлу склали 29,4% – 4481 магазин”, – йдеться у дослідженні Асоціації рітейлерів.
Так, у сегменті продуктових магазинів кількість працюючих торгових точок скоротилася на 24% порівняно з довоєнним часом. При цьому кількість відкритих магазинів скоротилася порівняно із березнем на 3%. Експерти асоціації пояснюють це оптимізацією роботи продуктових мереж, а також закриттям низки точок через відсутність компромісу з орендодавцями щодо зниження орендних платежів.
При цьому найсильніше від війни постраждали сегменти розважальних закладів та рітейлерів ювелірної продукції. Так, у квітні все ще закритими залишаються 52% ювелірних точок проти 85% березня.
Тяжко йде також відновлення роботи розважальних центрів, 87% яких не працювало в березні, а зараз цей показник знизився лише до 72%. Загалом зараз працює 13 із 46 закладів. Зокрема, поступово відновлюється робота кінотеатрів Multiplex, вже працює 8 із 22 об’єктів”, – зазначає асоціація.
Згідно з опитуванням, за місяць кількість працюючих магазинів на 18% збільшили fashion-ритейлери: у квітні працює 46% від загальної кількості торгових точок респондентів. Крім того, на 7% збільшилася кількість відкритих магазинів у сегменті електроніки (до 63% діючих торгових точок) та фармацевтики (до 91%). Крім того, відкрито 73% магазинів будматеріалів, їх кількість порівняно з березнем зросла на 5%.
Комментарии