Be On The Top

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Be On The Top

Регистрация

или

Кабмін підтримав законопроект щодо легалізації медичного каннабісу в Україні

Кабмін підтримав законопроект щодо легалізації медичного каннабісу в Україні

Кабінет міністрів підтримав законопроект про легалізацію рослин роду конопель (Cannabis) для використання в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров’я.

У МОЗ зазначили, що ухвалення законопроекту дозволить надалі імплементувати найкращий досвід у сфері регулювання обігу препаратів на основі канабісу.

Документ передбачає жорсткий контроль за вирощуванням, виробництвом та реалізацією препаратів, зокрема:

  • ліцензування господарської діяльності з культивування сортів рослин канабісу для медичних цілей;
  • дозвіл діяльності з культивування конопель для медичних, промислових цілей, у науковій та науково-технічній діяльності.

Простеження обігу сортів рослин роду конопель для медичних цілей, продуктів їх переробки або вироблених (виготовлених) з них лікарських засобів шляхом:

  • маркування кожної партії та одиниці фасованої продукції унікальним штрих-кодом;
  • ведення електронного реєстру обліку переміщення канабісу для медичних цілей або вироблених (виготовлених) їх лікарських засобів на всіх етапах обігу;
  • забезпечення відпустки особам лікарських засобів, виготовлених з конопель для медичних цілей, виключно за призначенням лікаря відповідно до медичних показань за електронним рецептом.

МОЗ очікує, що надалі Верховна Рада підтримає проект закону, оскільки медичний канабіс здатний запобігати стражданням пацієнтів та покращити їх лікування. Так, він полегшує протягом понад 50 патологічних станів, зокрема:

  • посттравматичних стресових розладів, зокрема, одержаних під час війни;
  • неврологічних захворювань (хвороб Альцгеймера, Гантінгтона та синдрому Туретта);
    захворювань травного тракту;
  • хронічного болю невропатичного походження.

Препарати на основі канабісу застосовуються в паліативній допомозі для полегшення комплексу симптомів у онкохворих, включаючи полегшення болю, розлади харчування, налагодження сну.

За попередніми доказами ефективно використання лікарських засобів на основі медичного каннабісу у разі психічних патологій, що виникають внаслідок вживання психоактивних речовин із стимулюючою дією на організм людини, а також для подолання тривоги, посттравматичних стресових розладів та порушення сну.

 

Дата публикации: 07.06.2022

Комментарии

© 2019. Все права на материалы сайта охраняются в соответствии с законодательством Украины. Распространение материалов c cайта beonthetop.net в cети Интернет может быть осуществлено только при наличии активной гиперссылки на конкретный материал сайта beonthetop.net в первом абзаце текста.

Просмотр веб-страниц, PDF-файлов и перенос их содержимого на бумажные носители разрешены только для личного пользования. Использование данного сайта и содержащейся на нем информации разрешено исключительно в личных, некоммерческих целях.