Be On The Top

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Be On The Top

Регистрация

или

Коли обмінний курс долара повернуть до норми

Коли обмінний курс долара повернуть до норми
Національний банк України передбачив умови для повернення до ринкового курсоутворення на час воєнного стану.

Як розповів голова НБУ Кирило Шевченко, потрібно, щоб були виконані три економічні передумови, зокрема стабілізація експорту.

Серед названих Шевченком умов для повернення обмінного курсу долара:

  • стабілізація експортних надходжень;
  • зниження невизначеності, пов’язаної з військовими діями;
  • більш активна робота фінансового ринку, аби НБУ знову міг впливати на інфляцію через ключову ставку.

Окрім цього, іноземна валюта повинна втримувати стійку пропозицію на ринку, а українці та бізнес – менше конвертувати заощадження у валюту та не виводити капітал.

Переваги фіксованого курсу долара

У НБУ наголосили, що наразі фіксований валютний курс має більше переваг для економіки. Відтак офіційний курс долара надалі буде замороженим на рівні 29,25 грн.

За словами Кирила Шевченка, в умовах війни це допомагає стримати інфляційні процеси через здешевшання критичного імпорту та захистити заощадження громадян і бізнесу від знецінення.

Водночас провідні економісти не називають дат, коли ж можна буде повернутися до плаваючого курсу. Кажуть, що все залежатиме саме від виконання передумов для цього.

Що буде з доларом?

Раніше заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук заявляв, що офіційний курс долара буде замороженим щонайменше до завершення воєнного стану в Україні. Такий перехід і відновлення триватиме певний час, і відбуватиметься дуже обережно і поступово.

Фінансовий аналітик Олексій Кущ розповів, що якби НБУ не заморозив курс долара, в обмінниках він був би вже по 90 чи 100 грн. А те, яким буде курс долара після війни, залежить від того, який у нас буде повоєнний формат економіки.

Зокрема, якщо Україна поверне доступ до своїх портів, можна буде відновити відправлення вантажів. У такому разі, гривня не повинна опуститися нижче, ніж 34-35 гривень.

Дата публикации: 20.05.2022

Комментарии

© 2019. Все права на материалы сайта охраняются в соответствии с законодательством Украины. Распространение материалов c cайта beonthetop.net в cети Интернет может быть осуществлено только при наличии активной гиперссылки на конкретный материал сайта beonthetop.net в первом абзаце текста.

Просмотр веб-страниц, PDF-файлов и перенос их содержимого на бумажные носители разрешены только для личного пользования. Использование данного сайта и содержащейся на нем информации разрешено исключительно в личных, некоммерческих целях.