Be On The Top

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Be On The Top

Регистрация

или

Смiттєва реформа – ВР ухвалила Закон «Про відходи»

Смiттєва реформа – ВР ухвалила Закон «Про відходи»

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та загалом законопроєкт № 2207-1-д “Про управління відходами”.

Відповідне рішення підтримали 282 народних депутати, утрималися — 26, ще 59 нардепів не голосували.

Нині Україна є найбруднішою країною Європи. Щодня в Україні захоронюється на сміттєзвалищах і переповнених полігонах приблизно 33 000 тонн відходів. За рік — понад 12 мільйонів тонн. Україна стикається з міжнародними проблемами із сусідами, оскільки українське сміття найбільше забруднює прикордонні річки та акваторію Чорного моря.

За всі роки незалежності в Україні не було побудовано жодного суттєвого підприємства з перероблення промислових, небезпечних, побутових відходів. Буквально одиниці — з перероблення аграрних. Потенціал галузі не розкрито навіть на 1%.

Мета законопроєкту — удосконалити систему управління відходами, забезпечити законодавче та нормативно-правове регулювання відносин у сфері управління відходами з урахуванням вимог директив Європейського Союзу, поліпшити стан навколишнього природного середовища та досягти цілей сталого розвитку. Що передбачає законопроєкт Документом пропонується ввести ієрархію управління відходами та основні вимоги до розширеної відповідальності виробника, увести систему довгострокового планування управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях.

Проєкт закону передбачає впровадження інформаційної системи управління відходами, яка покликана спростити систему обліку та звітності, подання декларацій та здійснення дозвільних процедур у сфері управління відходами. Уведення підсистеми відкритих реєстрів забезпечить доступ до інформації утворювачам й іншим власникам відходів, громадськості. Пропонується посилити контроль за збором і обробкою небезпечних відходів за допомогою посилення вимог до ліцензування такої діяльності. Законопроєкт також пропонує встановити порядок збору, вивезення та обробки побутових відходів, забезпечити впровадження їх роздільного збору та рециклінгу, передбачити вимоги до якісного надання послуги з управління відходами та нарахування плати за таку послугу.

Нарешті, проєкт пропонує внести зміни до Кодексу України про адміністративні порушення, якими встановити систему відповідальності за правопорушення у сфері управління відходами. Сам законопроєкт, зокрема статтю 13 “Загальні вимоги до управління відходами”, за рішення Комітету з питань екологічної політики та природокористування доповнили новою частиною 9, у якій закладено законодавчу основу для правового регулювання відходів, утворених унаслідок військової агресії Росії проти України.

За словами голови екокомітету Олега Бондаренка, законопроєкт дасть змогу:

  • наблизити законодавство України до законодавства ЄС;
  • запровадити європейську ієрархію поводження з відходами;
  • закрити старі звалища та забезпечити приведення тих, що функціонують, до європейських норм;
  • забезпечити використання роздільного збору відходів;
  • створити сприятливі умови для будівництва сміттєпереробних заводів;
  • запровадити розширену відповідальність виробника.

Дата публикации: 20.06.2022

Комментарии

© 2019. Все права на материалы сайта охраняются в соответствии с законодательством Украины. Распространение материалов c cайта beonthetop.net в cети Интернет может быть осуществлено только при наличии активной гиперссылки на конкретный материал сайта beonthetop.net в первом абзаце текста.

Просмотр веб-страниц, PDF-файлов и перенос их содержимого на бумажные носители разрешены только для личного пользования. Использование данного сайта и содержащейся на нем информации разрешено исключительно в личных, некоммерческих целях.