Be On The Top

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Be On The Top

Регистрация

или

В Україні заборонять курити електронні сигарети у громадських місцях

В Україні заборонять курити електронні сигарети у громадських місцях

11 липня набувають чинності норми, згідно з якими куріння електронних сигарет та засобів нагріву тютюну у громадських місцях буде заборонено.

Безпечного куріння не існує, якісь тютюнові викиди шкідливі для людей навколо, навіть якщо ми їх не відчуваємо, – зауважила Лада Булах, голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби з ВІЛ/СНІДом та соціально-небезпечними захворюваннями.

Електронні сигарети прирівняли до звичайних сигарет
В Україні прирівняли електронні сигарети, такі як IQOS та glo до звичайних сигарет. Їх не можна буде курити у громадських місцях.

Зміни містяться у законі “Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну” та набудуть чинності з 11 липня.

Де буде заборонено курити: електронні пристрої для куріння заборонено використовувати в громадських місцях, зокрема кафе, барах, ресторанах, літніх майданчиках, таксі, вокзалах, аеропортах, зупинках громадського транспорту, ліфтах, підземних переходах, місцях загального користування житлових будинків, дитячих майданчиках і т.д.

Рекламу електронних сигарет також заборонять
До слова, депутат також повідомила про інші важливі обмеження, які передбачає закон. Зокрема про те, що наступними набудуть чинності норми, що забороняють рекламу електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну та продаж сигарет та рідин до е-сигарет з ароматизаторами.

Ця норма запрацює через 18 місяців після ухвалення закону, тобто із середини 2023 року.

Які штрафи чекають на порушників закону
Центр демократії та верховенства права опублікував зручні інфографіки про те, які штрафи чекають за порушення заборони куріння електронних сигарет.

За порушення правил продажу та місць для куріння штрафуватимуть:

за продаж IQOS/glo та електронних сигарет неповнолітнім – загрожує 1020 гривень штрафу, за повторне порушення – 10,2 тисяч гривень;
за куріння електронних сигарет, IQOS/glo, кальянів у громадських місцях (крім кафе, барів, ресторанів) – 1000 гривень; за повторне порушення – 10 тисяч гривень;
за куріння у кафе, барах, ресторанах (для власників закладів) – 3000 гривень, за повторне порушення – 15 тисяч гривень.

 

Дата публикации: 01.06.2022

Комментарии

© 2019. Все права на материалы сайта охраняются в соответствии с законодательством Украины. Распространение материалов c cайта beonthetop.net в cети Интернет может быть осуществлено только при наличии активной гиперссылки на конкретный материал сайта beonthetop.net в первом абзаце текста.

Просмотр веб-страниц, PDF-файлов и перенос их содержимого на бумажные носители разрешены только для личного пользования. Использование данного сайта и содержащейся на нем информации разрешено исключительно в личных, некоммерческих целях.