Be On The Top

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Be On The Top

Регистрация

или

Війна знизить ріст світової економіки та призведе до падіння ВВП України на 45%

Війна знизить ріст світової економіки та призведе до падіння ВВП України на 45%

Зростання цін на продукти харчування та енергоносії, а також криза напівпровідників – про такі економічні наслідки війни РФ проти України для світу попереджує Світова організація торгівлі.

Війна Росії проти України може знизити зростання світової економіки цього року на 1,3 відсотка. Про це йдеться в аналізі наслідків війни для торгівлі, проведеному Світовою організацією торгівлі (СОТ). Він опублікований у вівторок, 12 квітня, напередодні презентації щорічного прогнозу щодо світової торгівлі.

Причинами, як вказали в організації, стане зростання цін на продукти харчування та енергоносії, а також спад експорту з Росії та України. “Бідні країни зазнають найбільших ризиків через війну, тому що вони витрачають більшу частину свого доходу на їжу на відміну від багатших країн. Це може мати наслідки для політичної стабільності”, – йдеться у повідомленні. Торік у жовтні СОТ прогнозувала зростання світової торгівлі на 4,7 відсотка.

Падіння ВВП України через війну

Раніше міністерство економіки України прогнозувало падіння ВВП України на 16 відсотків у першому кварталі цього року. Загальнорічне падіння економіки України може сягнути 40% через війну. Найбільше страждають ті галузі, в яких неможлива дистанційна робота. Зокрема, авіаційні, морські перевезення, сфера послуг, де бізнес працює безпосередньо зі споживачами.

Водночас Світовий банк прогнозує падіння економіки України через війну на 45,1 відсотка за підсумками року. Зазначається, що блокування Росією українських морських портів призвело до скорочення експорту вдвічі, а експорту зерна – на 90%.

 

Дата публикации: 12.04.2022

Комментарии

© 2019. Все права на материалы сайта охраняются в соответствии с законодательством Украины. Распространение материалов c cайта beonthetop.net в cети Интернет может быть осуществлено только при наличии активной гиперссылки на конкретный материал сайта beonthetop.net в первом абзаце текста.

Просмотр веб-страниц, PDF-файлов и перенос их содержимого на бумажные носители разрешены только для личного пользования. Использование данного сайта и содержащейся на нем информации разрешено исключительно в личных, некоммерческих целях.