Be On The Top

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Be On The Top

Регистрация

или

Як каратимуть боржників по кредитам пiд час вiйни

Як каратимуть боржників по кредитам пiд час вiйни

Після закінчення війни на людей, які прострочили виплати за кредитами, чекає покарання. Фінансові установи не зможуть просто пробачати борги, оскільки мають сплачувати іншим клієнтам депозити.

Про це повідомила голова ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

Кредитні канікули
За словами Коробкової, компромісним рішенням є запровадження “кредитних канікул”, надання можливості не обслуговувати кредити зараз для тих, хто у скрутному становищі, та можливості повернути кредит після війни.

Що можуть робити кредитори
Водночас, кредитори мають право нараховувати відсотки за користування кредитними коштами та інформувати про необхідність сплати як відсотків, так і основної суми боргу, зазначають у прес-службі Національного банку України.

“Кредитні канікули, за яких не нараховуються або частково нараховуються відсотки за кредитом, – це відстрочка сплати боргу, а не його прощення. Також “кредитні канікули” – це право кредитора, а не його борг”, – розповіли НБУ.

Банки самі визначають як штрафувати боржників

“Банки самостійно визначають оптимальний сценарій виходячи зі стану своїх боржників. На нашу думку, такий підхід є найбільш ефективним, адже продемонстрував свій позитивний результат у 2020 році”, — зазначили в Нацбанку.

 

Крім того, у НБУ наголошують: якщо позичальники мають фінансову можливість обслуговувати позички, то варто це робити. Тим, хто не може, рекомендують домовлятися безпосередньо з кредиторами про умови таких “канікул”, а банкам – активніше пропонувати своїм клієнтам реструктуризацію заборгованості за споживчим кредитом або “кредитні канікули”.

Дата публикации: 09.05.2022

Комментарии

© 2019. Все права на материалы сайта охраняются в соответствии с законодательством Украины. Распространение материалов c cайта beonthetop.net в cети Интернет может быть осуществлено только при наличии активной гиперссылки на конкретный материал сайта beonthetop.net в первом абзаце текста.

Просмотр веб-страниц, PDF-файлов и перенос их содержимого на бумажные носители разрешены только для личного пользования. Использование данного сайта и содержащейся на нем информации разрешено исключительно в личных, некоммерческих целях.