Військові облігації – це цінних паперів, що випускаються державою. Це особливий вид облігацій, що випускаються лише під час воєнного стану, щоб підтримати обороноздатність та функціонування держави. Якщо дуже просто – уряд позичає у людей кошти та гарантує повернення цих коштів у майбутньому.
«Залучені Мінфіном кошти йдуть на армію, але якихось юридичних обмежень, куди їх витрачати, немає. Військовими вони називаються тому, що їх розміщують під час війни», — пояснив фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.
Вартість однієї військової облігації становить 1 000 гривень. Її можна купити на один рік із дохідністю у 11%. Однак Демків попереджає, що на практиці інфляція може бути вищою, ніж 11%, тому на особливий прибуток розраховувати не варто.
Як і де купити військові облігації
З 24 березня Національний банк України спростив процедуру ідентифікації та перевірки осіб, які планують придбати військові облігації.
Тепер банки будуть проводити з покупцями такі процедури:
- вимагатимуть копії документів засобами дистанційних систем обслуговування, електронної пошти із застосуванням кваліфікованого електронного підпису/удосконаленого електронного підпису, інших дистанційних каналів зв’язку в межах технічних можливостей банку;
- підписання кваліфікованим електронним підписом (КЕП) одержаних копій документів;
- банки будуть проводити відеозв’язок із клієнтом, щоб зробити фото особи, у тому числі з ідентифікаційним документом.
Інвестувати у військові облігації можна у банках-первинних дилерів та лінцензованих брокерів. Список таких установ зібрали на сайті Мінфіну.
Банки-первинні дилери:
Укргазбанк (є можливість купівлі через мобільний додаток);
Укрексімбанк;
Альфа Банк;
ПУМБ (є можливість купівлі через мобільний додаток, скасовано комісії зберігача та брокера);
Банк “Південний”.
З повним переліком банків та посиланнями на інструкції щодо придбання облігацій можна ознайомитися тут.
Комментарии