Be On The Top

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Город

Сегодня

00°

00%

0 м/с

Be On The Top

Регистрация

или

Як купити вiйсковi облiгацiї і навіщо вони потрібні?

Як купити вiйсковi облiгацiї і навіщо вони потрібні?
В Україні почали продавати військові облігації. Залучені кошти планують спрямувати на пріоритетні напрямки держбюджету під час воєнного стану.
Міністерство фінансів України провело сім аукціонів із продажу військових облігацій, завдяки яким до державного бюджету станом на 21 березня 2022 року залучено більше 20 млрд грн та майже 12 млн дол. США.
Відповідні аукціони проводяться щотижня.

Військові облігації – це цінних паперів, що випускаються державою. Це особливий вид облігацій, що випускаються лише під час воєнного стану, щоб підтримати обороноздатність та функціонування держави. Якщо дуже просто – уряд позичає у людей кошти та гарантує повернення цих коштів у майбутньому.

«Залучені Мінфіном кошти йдуть на армію, але якихось юридичних обмежень, куди їх витрачати, немає. Військовими вони називаються тому, що їх розміщують під час війни», — пояснив фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.

Вартість однієї військової облігації становить 1 000 гривень. Її можна купити на один рік із дохідністю у 11%. Однак Демків попереджає, що на практиці інфляція може бути вищою, ніж 11%, тому на особливий прибуток розраховувати не варто.

Як і де купити військові облігації

З 24 березня Національний банк України спростив процедуру ідентифікації та перевірки осіб, які планують придбати військові облігації.

Тепер банки будуть проводити з покупцями такі процедури:

  • вимагатимуть копії документів засобами дистанційних систем обслуговування, електронної пошти із застосуванням кваліфікованого електронного підпису/удосконаленого електронного підпису, інших дистанційних каналів зв’язку в межах технічних можливостей банку;
  • підписання кваліфікованим електронним підписом (КЕП) одержаних копій документів;
  • банки будуть проводити відеозв’язок із клієнтом, щоб зробити фото особи, у тому числі з ідентифікаційним документом.

Інвестувати у військові облігації можна у банках-первинних дилерів та лінцензованих брокерів. Список таких установ зібрали на сайті Мінфіну.

Банки-первинні дилери:

Укргазбанк (є можливість купівлі через мобільний додаток);
Укрексімбанк;
Альфа Банк;
ПУМБ (є можливість купівлі через мобільний додаток, скасовано комісії зберігача та брокера);
Банк “Південний”.

З повним переліком банків та посиланнями на інструкції щодо придбання облігацій можна ознайомитися тут.

Дата публикации: 25.03.2022

Комментарии

© 2019. Все права на материалы сайта охраняются в соответствии с законодательством Украины. Распространение материалов c cайта beonthetop.net в cети Интернет может быть осуществлено только при наличии активной гиперссылки на конкретный материал сайта beonthetop.net в первом абзаце текста.

Просмотр веб-страниц, PDF-файлов и перенос их содержимого на бумажные носители разрешены только для личного пользования. Использование данного сайта и содержащейся на нем информации разрешено исключительно в личных, некоммерческих целях.